Odskocznia od codzienności i rozwój duchowy

Spotkania dla mam są dla mnie swego rodzaju odskocznią od codziennych obowiązków, których przy zajmowaniu się dziećmi i domem jest całkiem sporo. Cieszę się, że mogę wyjść z domu "do ludzi", że oprócz domu, placu zabaw, parku i sklepu, mam miejsce gdzie mogę spotkać się z innymi mamami i porozmawiać nie tylko o typowo przyziemnych sprawach, ale także zadbać o rozwój mojej duchowości. 

Dlaczego akurat te spotkania? Spotkania odbywają się w duchu chrześcijańskim, są otoczone modlitwą, co bardzo mi pomaga. Bardzo często na spotkania zapraszani są różni goście specjaliści, którzy prowadzą spotkanie z danej tematyki (np. pierwsza pomoc dla dzieci, zdrowe odżywianie, rozwój ruchowy dziecka), dzięki którym naprawdę sporo się dowiedziałam (tematykę same sobie ustalamy, co nas interesuje i ciekawi).

Poza tym, dla mnie bardzo cenna jest atmosfera panującą na tych spotkaniach, wspierająca i zupełnie nieoceniajaca. Czy warto chodzić? Zdecydowanie tak. Polecam spotkania każdej mamie, która chciałaby zatroszczyć się także o siebie i swój rozwój w gronie innych mam, podczas gdy dzieci są tuż obok i bawią się w kąciku zabaw.

Aleksandra Chmielewska,  parafia św. Augustyna w Warszawie